Gornik Zabrze vs Korona Kielce, wynik spotkania 3-1

W ostatniej kolejce Ekstraklasy drużyna Górnika Zabrze podejmowała na własnym stadionie Koronę Kielce. Mecz odbył się siedem dni temu, a gospodarze pewnie triumfowali z wynikiem 3-1, po tym jak na przerwę schodzili z prowadzeniem 2-0. Starcie miało miejsce na Stadionie im. Ernesta Pohla i okazało się ważnym momentem w sezonie dla obu zespołów.

Ekstraklasa: Gornik Zabrze vs. Korona Kielce - 3-1

Na Stadionie im. Ernesta Pohla odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Gornik Zabrze a Korona Kielce. Mecz, który miał miejsce 19 lutego o godzinie 18:00, zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Sędzią głównym był Tomasz Kwiatkowski z Polski.

Od samego początku spotkanie było bardzo dynamiczne, a kibice zgromadzeni na trybunach już przed pierwszym gwizdkiem sędziego tworzyli niesamowitą atmosferę, dopingując swoje drużyny.

Pierwsza bramka padła w 35. minucie, kiedy to D. Zator strzelił gola dla Gornika Zabrze, otwierając wynik spotkania. Kilka minut później, w 39. minucie, S. Musiolik podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0, co sprawiło, że kibice oszaleli ze szczęścia.

Druga połowa także nie zawiodła pod względem emocji. W 68. minucie E. Shikavka zdobył bramkę dla Korony Kielce, zmniejszając straty swojej drużyny do 2-1. Jednak Gornik Zabrze odpowiedział szybko, bo już w 76. minucie A. Kaprálik strzelił kolejnego gola dla gospodarzy, ustalając wynik meczu na 3-1.

Spotkanie obfitowało także w kartki. Żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu drużyn, a czerwone kartki nie były wykorzystane. Boris Sekulić i Adrián Kaprálik z Gornika Zabrze oraz piłkarze Korony Kielce uniknęli wymiany płytki.

Po zakończonym meczu, drużyny szykują się do kolejnych spotkań ligowych. Gornik Zabrze zmierzy się z Jagiellonią, Lechem Poznań oraz Ruchem Chorzów, natomiast Korona Kielce spotka się z Jagiellonią, Zagłębiem Lubin oraz Cracovią Kraków.